Het RIVM en de Regionale Centra vragen aan echocentra voorlopig terughoudend te zijn met het gebruik van AI-software. Op dit moment loopt er namelijk een onderzoek naar de mogelijkheden om AI-software in te zetten bij het TTSEO. De resultaten van het onderzoek worden aankomend voorjaar gepresenteerd. Op basis daarvan volgt een kwaliteitskader met aandachtspunten en adviezen.
Wetenschappelijk onderzoekers hebben sinds kort uitgebreidere mogelijkheden om een aanvraag in te dienen bij het RIVM en de CLBPS voor wetenschappelijk onderzoek naar prenatale screening. De aanvraagprocedure is vernieuwd en verruimd.
In verband met de wijzigingen binnen de NIPT, zijn er een nieuwe folder en informatiekaart over de NIPT, de 13 wekenecho en de 20 wekenecho.
De folder en informatiekaart kun je bestellen vanaf vrijdag 14 februari.
Vanaf 1 april is de NIPT een bloedonderzoek naar down-, edwards- en patausyndroom én naar sommige andere chromosoomafwijkingen. Zwangeren kunnen dan niet meer kiezen voor een NIPT met of zonder nevenbevindingen.