De e-learning Hielprikscreening is vernieuwd en staat online. Doelgroep van deze e-learning zijn alle zorgprofessionals die de hielprik (leren) uitvoeren.
Eén op de drie Nederlanders heeft lage gezondheidsvaardigheden. Deze groep mensen heeft moeite met het begrijpen, beoordelen en gebruiken van gezondheidsinformatie. Voor hen is er nu een uitlegmodule van Steffie over de hielprik en gehoortest.
De staatssecretaris Jeugd, Preventie en Sport Judith Tielen heeft op 11 februari een uitgebreide Kamerbrief verstuurd over de stand van zaken binnen prenatale screening.
Vanaf 7 april kunnen ouders in MijnRIVM, het cliëntportaal van het RIVM, ook de uitslag en gegevens vinden over de hielprikscreening van hun kind. Al langer kunnen burgers hier vaccinatiegegevens uit het Rijksvaccinatieprogramma en COVID-19 inzien.
Per 1 april 2025 verandert de NIPT: zwangeren kunnen vanaf die datum niet meer kiezen voor een NIPT met of zonder nevenbevindingen. De NIPT is dan een onderzoek naar down-, edwards- en patausyndroom én naar sommige andere chromosoomafwijkingen.