WBO-vergunning ETSEO verlengd tot 1 januari 2027
Er is een dalende trend zichtbaar in het aantal meldingen van toediening met verlopen anti-D immunoglobuline (Rhophylac® 1000IE).
De hielprikscreening bestaat dit jaar 50 jaar. In de beginjaren werd met de hielprik alleen gescreend op fenylketonurie (PKU); op dit moment op maar liefst 27 aandoeningen.
Vanaf 1 juni 2022 worden pasgeborenen in Nederland via de hielprik ook getest op spinale musculaire atrofie (SMA). SMA is een ernstige, erfelijke spierziekte.
De ernstige spierziekte spinale musculaire atrofie (SMA) kan aan de neonatale hielprikscreening toegevoegd worden. Naar verwachting kan dat vanaf oktober 2022.
Met ingang van 1 oktober 2020 kunnen ook zwangeren van 16 en 17 jaar deelnemen aan de niet-invasieve prenatale test (NIPT) om te screenen op down-, edwards- en patausyndroom.
Het komende halfjaar worden drie ziekten toegevoegd aan de neonatale hielprikscreening.