E-learning Hielprikscreening vernieuwd
De e-learning Hielprikscreening is vernieuwd en staat online. Doelgroep van deze e-learning zijn alle zorgprofessionals die de hielprik (leren) uitvoeren.
Op 1 januari 2025 wijzigt de financiering van counseling prenatale screening. Vanaf dat moment wordt dit gefinancierd door de overheid.
De positief voorspellende waarde (PVW) van de NIPT voor edwardssyndroom is aangepast naar 75%. Eerder was dit 90%.
Sinds 15 maart is de e-learning eerste trimester SEO beschikbaar. In deze e-learning wordt specifiek ingegaan op het counselen van het eerste trimester SEO.
In de afgelopen maanden is er een toename geconstateerd in de toediening van anti-D waarvan de houdbaarheidsdatum is verstreken. Dit constateren RIVM-DVP en de leverancier DEVRIMED.
Tijdens het algemene webinar is in grote lijnen aandacht besteed aan het proces van aanvraag tot uitbetaling van het eerste trimester SEO.