Hielprik 50 jaar: jaarlijks gezondheidswinst bij honderden pasgeborenen
Vandaag bestaat de hielprik in Nederland 50 jaar. Met dit onderzoek wordt een paar druppels bloed van pasgeboren baby’s onderzocht op ernstige, zeldzame ziektes.
Vandaag bestaat de hielprik in Nederland 50 jaar. Met dit onderzoek wordt een paar druppels bloed van pasgeboren baby’s onderzocht op ernstige, zeldzame ziektes.
De kwaliteitsbeoordeling eerste trimester SEO en kwaliteitsbeoordeling tweede trimester SEO zijn op een aantal punten gewijzigd.
De Monitor 2020 van de neonatale hielprikscreening (NHS) is verschenen. De Monitor is uitgevoerd door TNO in opdracht van het RIVM-Centrum voor Bevolkingsonderzoek.
Op 1 januari 2021 is in de provincies Noord-Holland, Flevoland, Utrecht en Gelderland (SCAN-studie) de pilot screening op ALD via de hielprik van start gegaan.
De monitor en professionalsmonitor screeningsprogramma down-, edwards- en patausyndroom en het SEO 2019 staan online. De monitors zijn uitgevoerd door IQHealthcare.
De jeugdgezondheidszorg (JGZ) heeft de neonatale gehoorscreening in 2019 goed uitgevoerd. Dat is de conclusie van de Monitor Neonatale gehoorscreening door de jeugdgezondheidszorg.
De Monitor Neonatale Hielprikscreening 2019 is gepubliceerd. TNO maakt elk jaar het rapport met kerncijfers over de neonatale hielprikscreening (NHS) voor Europees Nederland.