Stofwisselingsziekte ALD op 1 oktober toegevoegd aan de hielprik
Op 1 oktober 2023 wordt adrenoleukodystrofie (ALD) onderdeel van de hielprikscreening. Het bloed van pasgeboren jongens wordt dan ook onderzocht op deze stofwisselingsziekte.
De BEN, de KNOV en de NVOG hebben - samen met de Regionale Centra Prenatale Screening en het RIVM-CvB - definitief overeenstemming bereikt over de nieuwe Leidraad Tweede Trimester SEO versie 3.1(PD
De monitor en professionalsmonitor screeningsprogramma down-, edwards- en patausyndroom en het SEO 2019 staan online. De monitors zijn uitgevoerd door IQHealthcare.
De jeugdgezondheidszorg (JGZ) heeft de neonatale gehoorscreening in 2019 goed uitgevoerd. Dat is de conclusie van de Monitor Neonatale gehoorscreening door de jeugdgezondheidszorg.
De Monitor Neonatale Hielprikscreening 2019 is gepubliceerd. TNO maakt elk jaar het rapport met kerncijfers over de neonatale hielprikscreening (NHS) voor Europees Nederland.