WBO-vergunning ETSEO verlengd tot 1 januari 2027
Er is een dalende trend zichtbaar in het aantal meldingen van toediening met verlopen anti-D immunoglobuline (Rhophylac® 1000IE).
De hielprikscreening bestaat dit jaar 50 jaar. In de beginjaren werd met de hielprik alleen gescreend op fenylketonurie (PKU); op dit moment op maar liefst 27 aandoeningen.
Landelijk zijn de laatste corona-adviezen vervallen. Daarom zijn er geen aanvullende richtlijnen meer voor de pre- en neonatale screeningen.
Op 10, 11 en 12 november 2021 organiseerde gastland Luxemburg het internationale ISNS-congres. ISNS staat voor International Society for Neonatal Screening.
Eerder dit jaar hebben wij u er op geattendeerd dat er een toename werd geconstateerd in de toediening van anti-D waarvan de houdbaarheidsdatum was verstreken.
Op 1 januari 2022 start voor 2.700 counselors de nieuwe bijscholingsronde counseling prenatale screening.